Forum Bani şi Afaceri ... Tendinţe în lumea creditării prima casa - prin programul acesta pot achizitiona un ...
Discuție deschisă în Tendinţe în lumea creditării

prima casa - prin programul acesta pot achizitiona un imobil vandut la licitatie?

Buna ziua!as dori sa stiu daca cu programul prima casa,pot lua un apartament provenit dintr-o licitatie la o banca?deoarece am gasit un apartament cu 4 camere in jur de 45000 euro.multumesc anticipat
Nu puteti deoarece acest program face parte din masurile anticriza si are menirea de a impulsiona sectorul constructiilor si crearea de noi locuri de munca.
Prin programul Prima Casa se poate obtine finantare in vederea constructiei unei locuinte prin intermediul unei firme specializate.