avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1230 soluții astăzi
Forum Bani şi Afaceri ... Tendinţe în lumea creditării prima casa - prin programul acesta pot achizitiona un ...
Discuție deschisă în Tendinţe în lumea creditării

prima casa - prin programul acesta pot achizitiona un imobil vandut la licitatie?

Buna ziua!as dori sa stiu daca cu programul prima casa,pot lua un apartament provenit dintr-o licitatie la o banca?deoarece am gasit un apartament cu 4 camere in jur de 45000 euro.multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: Darie Tudor , utilizator 17:52, 22 Februarie 2011
Nu puteti deoarece acest program face parte din masurile anticriza si are menirea de a impulsiona sectorul constructiilor si crearea de noi locuri de munca.
Prin programul Prima Casa se poate obtine finantare in vederea constructiei unei locuinte prin intermediul unei firme specializate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Exista posibilitatea inchirierii unei camere din cele 3 dintr-o ... carmencalineata carmencalineata Exista posibilitatea inchirierii unei camere din cele 3 dintr-o locuinta luata prin Prima Casa, daca in acea locuinta locuieste si proprietarul, iar in ... (vezi toată discuția)
Prima casa daca ai deja casa Andrei-Florentin Andrei-Florentin Buna ziua, sunt pe punctul de a achizitiona un apartament prin programul prima casa...mi-am gasit apartamentul, banca spune ca imi acorda creditul dar eu detin ... (vezi toată discuția)
Suma neplatita la banca pentru care poti fi executat silit? Dya86 Dya86 Buna ziua! Va rog sa ma ajutati daca puteti sa-mi spuneti pentru ce suma de bani banca iti poate pune sechestru pe locuinta. Sotul meu a facut un credit iar eu ... (vezi toată discuția)