Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... decat sa angajezi avocat mai bine cumperi judecator?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

decat sa angajezi avocat mai bine cumperi judecator?

Am intalnit titlul asta intr-un ziar pe net si nu stiu exact de ce m-a atras.
In cazul meu nu e vorba de coruptie ci de tzeapa: da, am angajat un avocat in final si mi-a tras tzeapa.
Cum?
Iaca asa: a zis ca nu se baga in procesul meu (unul de partaj) cu mai putin de 10 milioane. Pe de alta parte n-a vrut sa faca nici un inscris pentru banii astia, zicand ca nu-i e rentabil sa mai plateasca si taxe. Ca mergem pe incredere, ce naiba!!!

Am mers pe incredere, parea o femeie cinstita.
Ei bine, n-a facut decat: sa deschida procesul, sa se duca la prima infatisare si sa suspende procesul pe motiv de neprezentare (desi ea mi-a zis ca nu trebuie sa ma prezint!) Asa ca procesul e acum suspendat, ea si-a luat banii si nu mai are nici o batatie de cap. A incheiat capitolul cu mine.

Acum: nu mai raspunde la telefon de nici un fel, procesul e in alt oras decat unde stau, nu e o bucurie sa fac drumuri pana acolo si sa constat ca in ziua aia nu a venit, sau ca e in concediu in strainatate, sau altele.

Ce pot sa fac?
Multumesc.

PS- Sa ma scuze avocatii de buna credinta. Ei stiu mai bine ca exista si astfel de specimene.
La barou se poate, la OPC in niciun caz.