Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... PV \" Amenda\" platita doar partial
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

PV " Amenda" platita doar partial

Buna ziua,
As dori daca un mic ajutor din partea dvs va rog.
Mi s-a facut un, citez "proces verbal de constatare a abaterilor de la normele de utilizare/exploatare a resursei de apa de suprafata", prin care ma sona ca in termen de 30 de zile sa platesc 800 ron. Mentionez ca am un lac in administrare pe societate. Am platit doar o parte din suma, respectiv 200 ron.Intrebarea mea este, ma pot da in judecata pentru a plati suma restanta? Nu detin in propietate casa, masina, sau teren.Nu am nici o sursa de venit.Am renuntat la acel lac care-l aveam in concesiune.
Va multumesc anticipat
Amenda va fi transmisa catre Finante si va figura ca restanta la contributiile catre stat. Nu mai este necesar sa va dea in judecata pentru ca procesul verbal de constatare a contraventiei este titlu executoriu daca nu se contesta sau se respinge contestatia.
Va multumesc pentru raspuns.