Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Adeverinta vechime
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Adeverinta vechime

Am lucrat pana in August 2010 la o firma din Bucuresti. Acum am nevoie de adeverinta de vechime de la aceasta firma iar problema este ca nu reusesc sa contactez pe nimeni din cadrul acelei firme iar sediul societatii s-a schimbat. De unde pot sa cer o adeverinta privind activitatea desfasurata in munca la firma respectiva? Multumesc.
Nu ati avut carnet de munca? In cazul in care ati avut mergeti la Inspectoratul Teritorial de Munca din sectorul in care are firma sediul, si solicitati eliberarea carnetului de munca.
Pe Bucuresti nu exista ITM pentru fiecare sector ...

@ Qwerty2010
Mergeti in str.Radu Voda nr.26-26A la ITM Bucuresti (langa pasajul Marasesti) si depuneti la registratura o petitie prin care solicitati eliberarea unei adeverinte de vechime pentru perioada lucrata la acea societate ... este bine daca stiti si numele inspectorului la care este arondat fostul dvs angajator.