avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 921 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Sentinta civila
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Sentinta civila

Ce inseamna cand sentinta civila este pronuntata ,, in parte,,?In cazul in care eu sunt reclamanta?
Cel mai recent răspuns: baietzika , utilizator 12:08, 23 Februarie 2011
Dvs. v-au fost admise doar unele capete de cerere si nu tot ceea ce ati cerut prin cererea de chemare in judecata.
erau necesare mai multe detalii. oricum e vb de un proces mai complex care tb rezolvat treptat. respectiv s-a rezolvat o anumita problema de care dpinderea solutia finala. acum se va judeca si restul. s-a dat o solutie pentru o problema si acum ca s-a lamurit se merge mai departe la esenta procesului. ceea ce s-a hotarat in parte ramane neschimbat pana la final daca nu se ataca decizia partiala data.
doamana a intrebat despre decizie pronuntata in parte nu admisa in parte
Stefania M a scris:

Dvs. v-au fost admise doar unele capete de cerere si nu tot ceea ce ati cerut prin cererea de chemare in judecata.


doamana a intrebat despre decizie pronuntata in parte nu admisa in parte

Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/for...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cheltuieli de judecată proces civil miruna79 miruna79 Recent am încheiat un proces civil în care am avut trei capete de cerere. Iniţial, la judecătorie, primul a fost respins, ca rămas fără obiect (în ... (vezi toată discuția)
Intrebare anca_valy anca_valy CINE IMI EXPLICA SI MIE CE INSEAMNA ,,A ADMITE IN PARTE ACTIUNEA\'\'CA REZULTAT FINAL AL UNUI PROCES????ASTEPT RASPUNS CU EXPLICATIILE.....MULTUMESC. (vezi toată discuția)
Ce inseamna "admis in parte"? ContSters207077 ContSters207077 am contestat un pv la tribunal si mi sa dat rezolutia .admis in parte. ce inseamna asta? (vezi toată discuția)