Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Sentinta civila
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Sentinta civila

Ce inseamna cand sentinta civila este pronuntata ,, in parte,,?In cazul in care eu sunt reclamanta?
Dvs. v-au fost admise doar unele capete de cerere si nu tot ceea ce ati cerut prin cererea de chemare in judecata.
erau necesare mai multe detalii. oricum e vb de un proces mai complex care tb rezolvat treptat. respectiv s-a rezolvat o anumita problema de care dpinderea solutia finala. acum se va judeca si restul. s-a dat o solutie pentru o problema si acum ca s-a lamurit se merge mai departe la esenta procesului. ceea ce s-a hotarat in parte ramane neschimbat pana la final daca nu se ataca decizia partiala data.
doamana a intrebat despre decizie pronuntata in parte nu admisa in parte
Stefania M a scris:

Dvs. v-au fost admise doar unele capete de cerere si nu tot ceea ce ati cerut prin cererea de chemare in judecata.

doamana a intrebat despre decizie pronuntata in parte nu admisa in parte

Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/for...