Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Ce inseamna \"admis in parte\"?
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Ce inseamna "admis in parte"?

am contestat un pv la tribunal si mi sa dat rezolutia .admis in parte. ce inseamna asta?
Detaliati pe larg la ce se referea contestatia dvs si vedeti si solutia data de instanta pe portalul instantelor de judecata
Ati procedat si dv ca si legiuitorul adica ne-ati prezentat cazul dv " in parte ". Asa nu vom putea sa va clarificam problema. Prezentati-ne contestatia si rezolutia sentintei.
Adrian Tudor, Consultant asigurari
ambasador38 a scris:
am contestat un pv la tribunal si mi sa dat rezolutia .admis in parte. ce inseamna asta?

Inseamna ca instanta a pronuntat o hotarare prin care o parte din capetele de cerere ale plangerii contraventionale formulate de dvs. au fost admise.

Mai simplu spus, ati solicitat instantei X, Y si Z, iar instanta a admis doar X si Y. Veti afla care este solutia instantei din condica (va duceti in arhiva instantei si consultati condica).