Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Fals si uz de fals
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Fals si uz de fals

La infiintarea unei societati comerciale s-au folosit documente realizate in fals prin contrafacerea semnaturii. Persoana care s-a folosit de aceste documente va raspunde penal ?
Cu stima
Cat timp dureaza o cercetare in cadrul Parchetului? Dosarul a fost declinat pentru competenta de la Parchetul de pe langa Curtea de Apel la cel de pe langa Judecatorie din iulie 2010.
Cu stima
Ce inseamna in termeni juridici " contractul a fost intocmit pro causa"?
Cu stima