Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale srl fara angajati?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

srl fara angajati?

o societate comerciala a avut o angajata,care a intrat in concediu de ingrijire copil,se poate ca societatea sa functioneze fara angajati pana revine angajata din concediu?
mai trebuie sa plateasca societatea ceva la stat pe perioada concediului salariatei?
Da, poate functiona fara angajati.
Dar daca in vectorul fiscal,firma este inregistrata ca plateste darile pentru salarii,trebuie sa mearga sa refaca declaratia si sa declare ca nu are salariati?,urmand ca atunci cand salaruata se intoarce din concediu vectorul fiscal sa fie iar actualizat?
Bună seara,

Trebuie să mergeți la Administrația Financiară și să depuneți declarația 010.

Cu stimă,
Ioniță Florin