Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... competenta
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

competenta

Buna seara,
Care instanta va fi competenta pentru judecarea unei ordonante presedintiale formulate de Lichidatorul judiciar impotriva unui creditor al debitoarei? Va fi cea de drept comun, adica Judecatoria sau Tribunalul? Va multumesc!
In functie de valoarea creantei poate fi judecatoria sa tribunalul, chiar daca este o procedura speciala