avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1841 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Conducere sub influenta alcoolului
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Conducere sub influenta alcoolului

Alcoolemie 2.3 mg/l , aflat in perioada de incercare , tot pt. consum de alcool , as dori sa aflu care este sau poate fi cea mai buna aparare !!!
Cel mai recent răspuns: ION GHINEA , Consilier juridic 07:15, 24 Februarie 2011
Cea mai buna aparare se poate stabili doar după ce un avocat va studia dosarul de urmarire penala.Angajati-va un aparator,dar si asa viciul va va costa destul de mult.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Este bine sa cer recalcularea alcoolemiei? eu45ani eu45ani am fost depistat cu aparatul etilotest cu o alcoolemie de 061 in aerul expirat,ce urmari poate avea acesta fapta si daca e bine sa cer recalcularea,multumesc (vezi toată discuția)
Suspendarea permisului mady92 mady92 Salut as avea o intrebare din pacate tatal meu impreuna cu mine pe seara in juru orelor 18 si 20 am consumat 2.5 bere din care 1 l eu si tatal meu 1.5 l ... (vezi toată discuția)
Accident rutier (alcoolemie) alexteo19 alexteo19 Buna seara , pe data de 01.01.2011 am avut un accident soldat doar cu ranirea mea , un accident rutier considerat grav, am fost transportat la spital cu ... (vezi toată discuția)