avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 596 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... calcul indemnizatie crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

calcul indemnizatie crestere copil

As avea si eu o intrebare,cum se calculeaza indemnizatia ptr cresterea copilului nascut inainte de 1ianuarie 2011?Eu am intrat in concediu in data de 17/01/2011 cand copilul avea 9 luni.Multumesc
Ultima modificare: Joi, 24 Februarie 2011
krainik, utilizator
Cel mai recent răspuns: krainik , utilizator 10:06, 24 Februarie 2011
Daca ati intrat in concediu, incepand cu 17.01.2011, se calculeaza dupa noua reglementare.
Dar cum de ati intrat in concediu dupa nasterea copilului?
Am intrat ptr ca mi sa micsorat salarul si am crezut ca voi primi mai multi bani.
Am primit recent acasa instintarea cum ca mi sa aprobat suma de 727 lei,cu mult mai putin decat ce am calculat eu!O intrebare :dupa 1ianuarie se calculeaza cu 85%din venituri sau 75%?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Calcul indemnizatie al doilea copil july_pink2003 july_pink2003 Buna ziua, Am un copil de un an, beneficiez de indemnizatie de crestere copil de 75% din salariu. Daca o sa nasc un al doilea copil pana cand primul va ... (vezi toată discuția)
Calcul indemnizatie de crestere copil nusa24 nusa24 Va rog sa imi raspundeti si mie la aceasta problema: Pe 20 septembrie am nascut, pe 01 septembrie 2010 am intrat in concediu de maternitate pana pe 4 ianuarie ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie pentru cresterea celui de-al doilea copil cri_mes cri_mes Ma numesc Cristina, am un copil in varsta de 1 an si 9 luni si sunt momentan in concediu pentru cresterea copilului, avand o indemnizatie de 3400 lei. In ... (vezi toată discuția)