Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... calcul indemnizatie crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

calcul indemnizatie crestere copil

As avea si eu o intrebare,cum se calculeaza indemnizatia ptr cresterea copilului nascut inainte de 1ianuarie 2011?Eu am intrat in concediu in data de 17/01/2011 cand copilul avea 9 luni.Multumesc
krainik, utilizator
Daca ati intrat in concediu, incepand cu 17.01.2011, se calculeaza dupa noua reglementare.
Dar cum de ati intrat in concediu dupa nasterea copilului?
Am intrat ptr ca mi sa micsorat salarul si am crezut ca voi primi mai multi bani.
Am primit recent acasa instintarea cum ca mi sa aprobat suma de 727 lei,cu mult mai putin decat ce am calculat eu!O intrebare :dupa 1ianuarie se calculeaza cu 85%din venituri sau 75%?