Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... penalitati de intirziere la plata unei facturi
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

penalitati de intirziere la plata unei facturi

Am emis o factura in noiembrie 2009,in contractul dintre parti se stipuleaza penalitati 1%pe zi.Penalitatile pot depasi debitul?
Penalitatile pot depasi debitul asupra caruia sunt calculate daca aceasta s-a stipulat in mod expres prin contractul incheiat intre parti.
penalitatile pot depasi debitul, in cazul incheierii contractului
~ Conținut șters la cerere ~