Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... DECLARATII INTREPRINDERE INDIVIDUALA
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

DECLARATII INTREPRINDERE INDIVIDUALA

Buna seara. Am o intreprindere individuala infiintata in 2010 . Am depus declaratia pentru venitul estimativ anul trecut la finante, dar nu stiu ce declaratie trebuie sa depun anul acesta si care ar fi termenul limita pentru depunere. Va rog sa ma ajutati. Va multumesc anticipat.
chirchisoiu, utilizator
Nu uitati sa depuneti, daca este cazul, declaratia 392A sau 392B, termen 25.02.2011.
Multumesc pentru atentionare, dar firma este de fapt o discoteca, firma neplatitoare de tva. trebuie sa depunem si noi declaratia 392B?
Daca in anul 2010 ati avut incasari intre 0-35.000,-eur (la cursul calculat din data aderarii Romaniei la UE!), aveati obligatia sa depuneti declaratia 392A sau 392B.