Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... O mamica singura de ce alte facilitati poate beneficia?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

O mamica singura de ce alte facilitati poate beneficia?

Buna ziua.ma numesc Delia si sunt mamica a doi copilasi :baiatul in varsta de 11 ani
si fetita in varsta de 3 ani si jumatate.
sunt unic intretinator de familie si nu inteleg de ce statul nu ajuta aceste cazuri
Locuiesc eu si copilasii mei in chirie platim lunar 100 euro,am batut usiile de mii de ori la primarie,am dosar depus acolo de ani de zile,de ajutor ptr caldura nu pot beneficia deoarece chiria nu este legala
Este ceva inadmisibil ce se petrece in tara asta eu nu mai stiu unde sa apelez
Doresc sa mentionez ca in urma divortului s-a hotarat sa primeasca copilasii mei
180 lei ptr amandoi
Acesta nu lucreza si nu are de unde sa dea banutii la copii,am mers ptr acest fapt in instanta dar nimic.
va rog sa-mi spuneti daca mai pot beneficia de alte ajutoare s-au sunt alte
posibilitati de a duce un trai decent?
Nu reusesc sa strang banii necesari ptr o locuinta s-au o casa fie ea cat de mica
deoarece chiria ne determina sa vtraim de pe o luna pe alta.
va multumesc.:(
Incearca la autoritatea tutelara, probabil ei te vor trimite la ASCO.