Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajarea in perioada de proba
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajarea in perioada de proba

Buna ziua,
as vrea sa stiu daca

1. este posibil ca un angajat cu contract in perioada de proba (banuiesc ca nu se mai cheama perioada de proba acum ci e un contract cu perioada determinata de 1 luna) poate fi dat afara fara preaviz si

2. daca este posibil ca pentru perioada de x (<30 zile) cat a lucrat in perioada de proba sa nu fie remunerat.
poate fi dat afara..dar trebuie remunerat