avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 867 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajarea in perioada de proba
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajarea in perioada de proba

Buna ziua,
as vrea sa stiu daca

1. este posibil ca un angajat cu contract in perioada de proba (banuiesc ca nu se mai cheama perioada de proba acum ci e un contract cu perioada determinata de 1 luna) poate fi dat afara fara preaviz si

2. daca este posibil ca pentru perioada de x (<30 zile) cat a lucrat in perioada de proba sa nu fie remunerat.
Cel mai recent răspuns: ContSters89491 , utilizator 13:18, 25 Februarie 2011
poate fi dat afara..dar trebuie remunerat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Intrebare demisie DrThrax2010 DrThrax2010 daca eu am semnat un act aditional de prelungire de 3 luni .. si nu am nici un act la mine .. pot sa plec fara preaviz ?? (vezi toată discuția)
Contract pe durata determinata in locul perioadei de proba marrianne marrianne Lucrez de 2 luni la o firma si ma aflu inca in asa zisa perioada de proba, care mi s-a spus la interviu ca va fi de 3 luni. Ideea este ca mi s-a facut contract ... (vezi toată discuția)
Preaviz la contractul de munca pe per. detrminata 1 an azile doar_eumike doar_eumike Buna, legat de dreptul la preaviz in cazul contrcatelor de munca pe perioada detereminata angajatul are dreptulu la PREAVIZ? EX: pers Y se anjeaza la firma ... (vezi toată discuția)