Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... cat dureazapana ce primesc un raspuns de la asigurari ...
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

cat dureazapana ce primesc un raspuns de la asigurari an legatura cu dosarul de dauna

am deschis dosar de dauna la asigurari cam cat dureazapana ce primesc un raspuns am la dosar tot ce trebuie expertixa certificat iml anexa doi de la politie externarea toate chitantele cu cheltuieli tot ce trebuia dar vad ca si aici dureazadestul de mult .Nu stiu nici cum procedeaza ei eu am fost si am depus toate actele presupun ca ei acum verifica dosarul si cred ca ei ami propun o suma daca nu sunt deacord cu ssuma propusa de ei cese antampla ami mai poate oferi o alta suma ce se poate face se poate cadea cu ei la o antelegere se poate negocia ca sa zicem asa
ar trebui sa primiti confirmarea in maxim 20 de zile.
in cazul unei daune totale, in cazul in care nu ajungeti la o intelegere, puteti sesiza comisia de supraveghere a asigurarilor...
eu am fost pasager an masina fratelui meu am fost loviti de un sofer carenu a oprit la indicatorul stop. fratele meu a avut dauna totala la masina el sia luat bani fara instanta si fara mari batai de cap eu am deschis dosarul de dauna pentru vatamare corporala as dori sa stiu cum sa procedez Mai mult ca sigur nu o sa ami comvina suma oferita de ei si daca o refuz mai vin ei cu o alta propunere sau se poate negocia cam cat sa cer la 18 zile de iml am avut coasta fuptacot contuzi la coloana o trauma sonora si o plaga frontala deschisa de pe urma careia am ramas cu o cicatrice foarte urata pe frunte nu stiu cam cat sa cer sa fie o suma rezonabila si pentru mine si pentru ei casa nu mai dureze mult si sa nu ne mai judecam
Nimeni nu va poate raspunde cu precizie cat va dura dar va trebui sa va pregatiti un avocat bun ca sa actionati in instanta asiguratorul daca nu va satisface suma oferita drept despagubire. Avand in vedere ca pe RCA suma maxima de despagubire este de 2.500.000 euro, in functie de nr. de zile de spitalizare si traumele fizice si psihice suferite avocatul va sti sa ceara cat mai mult pt ca instanta sa va dea o suma cat mai mare. Va urez succes!
dar daca nu sunt deacord cu suma oferita de ei pot negocia sau ami mai fac ei o oferta sicam cat se da an asemenea cazuri sau catsa cer eu
Cu un avocat bun pe latura de asigurari puteti sa solicitati si daune materiale si vatamari corporale