Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

mostenire

va rog sa imi spuneti am avut o sora care a decedat inainte de a deceda a cumparat un apartament a ramas dupa ea sotul si o fica .As vrea sa stiu ca eu ca frate am vreun drept de succesiune la bunurile ei Va multumesc
buna ziua.
in acest caz intreaga masa succesorala o vor culege sotul supravietuitor si fiica defunctei.