Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Minor in varsta de 15 ani proprietar imobil
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Minor in varsta de 15 ani proprietar imobil

In vederea inchirierii imobilului detinut de un minor in varsta de 15 ani, ce documente sunt necesare si daca minorul poate semna contractul de inchiriere.La fel si pentru obtinerea unei autorizatii de constructie (extindere)
...inchirierea se semneaza de minor asistat de parinti care vor semna si ei...in ceea ce priveste constructia trebuie observata sursa de bani din care se construieste...
multumesc
inca o intrebare, pentru asistare trebuie vreun document de la autoritatea tutelara?
dar pt autorizatie , daca banii sunt ai parintilor nu ai minorului, atunci care sunt documentele?
merci
~ Conținut șters la cerere ~