avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 447 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... inchiriere-pfa
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

inchiriere-pfa

daca sant PFA si im-i desfasor activitatea in2 camere din casa mea pot sa inchiriez acel spatiu si la o alta firma?
Cel mai recent răspuns: doradragan , utilizator 15:23, 28 Februarie 2011
Trebuie sa aveti autorizare pt un cod CAEN aferent acestei activitati.
da puteti fie refaceti contractul si modificati suprafata si o depuneti la ONRC, fie subinchiriati dar sa va permita PROPIETARUL . Acum se verifica sediile de firma de catre FINANTE - IRONIE sediile profesionale inca NU.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inchiriere apartament care este si sediu pfa norna norna Buna ziua, urmatoarea situatie, va rog o opinie: - am un apartament proprietate personala este sediul profesional al PFA-ului meu - pot ceda in calitate ... (vezi toată discuția)
Impozit spatiu ne si rezidential clyde2010 clyde2010 Sunt pfa si pana in 2015 am avut contr.de comodat intre mine ca pfa (comodatara)si intre mine+sotia (comodanti),pentru una camera cu destinatie birou,cu acces ... (vezi toată discuția)
Contract de comodat Any35 Any35 Bună ziua! Vreau să-mi deschid un pfa pentru a închiria un spațiu într-un salon, pentru manichiura. M-am înregistrat la Registrul comerțului și ... (vezi toată discuția)