Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Casatorie cu o persoana venita in tara ilegal
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Casatorie cu o persoana venita in tara ilegal

Buna seara, as vrea sa stiu daca e posibil ca un cetatean musulman imigrant ilegal, sa se casatoreasca in romania cu o femeie de nationalitate romana, si daca da ce acte trebuiesc.Va multumesc
pe la nadlac...calatoria din pakistan pana ln romania a durat 4 luni din ce mia povestit el :)

am uitat sa precizez ca are si pasaport.viza ia expirat
alexxxdrk, utilizator
Si acum ce vreti sa faceti?
pai pur si simplu vrea sa se casatoreasca cu o cetateanca romana si ma rugat sa ma interesez ce acte ii sunt necesare si care sunt procedurile
Aha! Cand s-a dat jos din masina domnul de cetatenie pakistaneza s-a indragostit subit si dintr-o data de prima romanca,iar romancuta noastra a si spus da???Era de Dragobete sau de Valentine Days?
Va indic sa sunati urgent la 112.
ceva de genu :))

mersi frumos