Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... amenzi circulatie
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

amenzi circulatie

este adevarat ca daca am amenzi de circulatie neachitate cei de la primarie nu-mi vor elibera certificatul de nastere al micutei?
Stiu ca se fac astfel de ilegalitati,nu stiu daca acestia vor recurge si in situatia de fata la astfel de nereguli.
Oricum nu cred ca nu va vor elibera acest act deoarece nu are nicio legatura cu alte aspecte de care functionarii s=ar outea lega.
buna seara
daca mi se va impune acest lucru ii pot"combate"intr-un fel?
In afara de instanta, prin obligatia de a face, nu stiu cum ati putea rezolva problema.Poate ati putea face ceva cu un ziarist serios care vrea sa faca ceva in tara asta.
Bafta