avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1310 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... impozit teren intravilan oferit spre vanzare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

impozit teren intravilan oferit spre vanzare

Buna ziua, am mostenit un teren intravilan in anul 2008.Dorim sa vindem terenul.Care este valoarea impozitului la vanzare? Va multumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: Cosmin-Traian Maglas , Consilier juridic 11:07, 1 Martie 2011
Asta numai primaria unde este situat terenul va poate spune.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Rugaminte solutie dulcetica dulcetica In 1994 tatal meu inscrie in titlul de proprietate o parcela intravilan ,care ar fi trebuit inscrisa la o mostenire comuna,renuntand la intravilanul personal, ... (vezi toată discuția)
Mostenire,fara titlu de proprietate laurasicoe laurasicoe Buna ziua,am si eu o problema la care nu reusesc sa- i dau de capat.In 1991 bunica mea a depus la primarie actele pentru obtinerea titlului de proprietate ... (vezi toată discuția)
Buna seara! socrul meu a cumparat in 2002 un teren intravilan ... AlinStana AlinStana Buna seara! Socrul meu a cumparat in 2002 un teren intravilan (pentru a desfasura pe el activitati de gradinarit), cu chitanta de mana. Pe chitanta s-a ... (vezi toată discuția)