avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1972 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita parti sociale
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita parti sociale

Buna ziua
am si eu o intrebare.Am cu sotul un credit ipotecar pe persoana fizica la care nu am mai platit ratele.Daca nu recupereaza creanta dupa vanzarea terenului ipotecat,
pot sa ne execute silit partile sociale din SRL-ul pe care-l detinem.parti sociale 50% fiecare.?
Multumesc mult
Cel mai recent răspuns: Mihai Costache , Avocat 16:18, 1 Martie 2011
raspunsul este mia complicat insa va recomand sa aveti rabdare sa cititi articoluld e mai jos, excelent redactat.

[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Consecinte neplata rate credit ipotecar nelystan nelystan Buna ziua Am un credit ipotecar pe persoana fizica in valoare de 70000 Euro ( teren evaluat de banca 105.000 E) la care nu am mai platit ratele.Sotul ... (vezi toată discuția)
B.o avalizate relunelu relunelu Societatea are un credit la o banca garantat cu 50% depozit cash colateral ,diferenta fond FNGCM , si BO avalizate in nume personal de adm. si sotii. ... (vezi toată discuția)
Credit ipotecar pompiliairina pompiliairina Am conractat un credit cu ipoteca in suma de 54200 chf. Nu am mai platit rata de 2 luni. Daca nu platesc , cei de la banca au spus ca ma vor executa silit. Ce ... (vezi toată discuția)