Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Adeverinta
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Adeverinta

Buna seara ! Va rog frumos sa-mi dati si mie o lamurire asupra faptului in care am fost functionar public cu carte de munca in ian si febr.2011 si dupa plecarea mea din institutie am primit in mana cartea de munca si o adeverinta in care s-a trecut doar vechimea dar nu si salariul acestor doua luni din 2011 s-a procedat corect s-au trebuie sa fie trecut in adeverinta si salariul acestor doua luni- deoarece din 01.01.2011 cartile de munca sunt scoase din uz si inregistrarile se fac pe suport electronic ?
Multumesc frumos.
Solicitati institutiei unde ati activat o adeverinta de salarizare pentru perioada lucrata.
In adeverinta trebuia trecut si salariul pe care l-ati avut ... solicitati angajatorului, in baza art.34 alin.5 C.mun. si art.7 alin.3 din HG nr.161/2006, eliberarea unei adeverinte care sa cuprinda si salariul avut pe perioada lucrata.
Multumesc foarte frumos. Cu stima: feherviolam