Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... casatorie in germania
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

casatorie in germania

Salut
Am nevoie de informatii in legatura cu incheierea unei casatorii in Germania. Amandoi suntem cetateni romani si in vara aceasta ne vom face vacanta in Germania. Cu aceasta ocazie am dori sa ne casatorim, sotul meu avand rude in Hanovra.
Imi doresc sa stiu daca acest lucru este posibil, ce acte sunt necesare si cat costa. Este vorba doar de cununia civila.
Multumesc anticipat
Daca aveti rude acolo,rugatii sa mearga la primaria de acolo pt a se interesa exact de ce acte aveti nevoie ,pt ca in Germania legile difera de la un Land la altul.