Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Punct de lucru in alt oras, cand firma este ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Punct de lucru in alt oras, cand firma este inmatriculata in Bucuresti

Daca ma poate consilia cineva in legatura cu acest aspect, si anume ce trebuie facut, ce acte sunt necesare.
Daca este adevarat ca punctele de lucru (indiferent de locatia lor, in aceiasi localitate cu sediul principal, sau in alta localitate) trebuiesc inregistrate in registrul comertului de la sediul principal.

Multumesc.
PASSING a scris:

Multumesc ! :)
Si daca firma este un distribuitor de produse lactate si iaurturi, trebuie sa obtina avize prealabile prevazute de legi speciale sau doar sa dea declaratia tip pe proprie raspundere model 2? Si avizele de unde trebuiesc obtinute? De la locul unde doreste sa infiinteze punctul de lucru?

se va da declaratia model 2 urmata apoi de faptul ca avizele urmeaza sa fie obtinute de la locul unde se infiinteaza punctul de lucru. Din cate stiu, in mod normal inspectorii ar trebui sa vina in termen de 30 de zile de la transmiterea declaratiilor de catre ORC.
Va multumesc mult pentru raspunsuri.