Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Cum se poate stabili testul ADN in situatia in ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Cum se poate stabili testul ADN in situatia in care,atat fiul cat si tatal sunt decedati?

Este vorba de niste persoane de sex masculin, care sustin ca, sunt nepotii unui pictor decedat in urma cu multi ani. Tatal lor decedat si el,a fost fiul nelegitim al pictorului. Cum se poate demonstara rudenia intre nepoti si pictor ?

va multumesc,
da, dar aceasta calitate se poate dovedi numai prin testul ADN,nu mai exista nicio alta dovada.