Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... agresiune
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

agresiune

am fost agresat verbal si fizic de un politist aflat in timpul liber mai exact injurat ,amenintat,lovit cu piciorul in stomac si lovit cu o palma prin care mia daramat ochelarii de la ochi.precizez ca nu l am provocat si nu am ripostat in nici un fel .nu am leziuni vizibile ce ma sfatuiti sa depun o plangere sau nu?
daca nu aveti martori credibili, coroborat cu faptul ca nu aveti urmari vizibile sau care sa fi fost constatate printr-un certificat IML, va fi ff greu sa dovediti cele susmentionate.
Totusi,daca asa stau lucrurile, va sugerez sa depuneti imediat o plangere la politie;un avocat bun va sti cum sa coordoneze cazul dvs.
succes