Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Retragerea plangerii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Retragerea plangerii

Ca personal contractual am fost sanctionat de comisia de disciplina, fapt pentru care am contestat decizia. Dupa 2 termene tot am fost amanati. In prezent am plecat de la institutie la una privata. Doresc sa-mi retrag plangerea deoarece nu mai sunt afectat de masura dispusa. Cum trebuie sa procedez si care sunt consecintele .Multumesc
Formulati o cerere de renuntare la judecata. Puteti fi obligat la plata cheltuielilor de judecata daca paratul solicita acest lucru si evident daca le dovedeste (chitanta onorariu avocat etc)