Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... executie silita
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

executie silita

In ce conditii pot plati o sulta dupa primirea unei sentinte, astfel incat sa nu fiu executata silit? Banuiesc ca dupa cele 15 zile calendaristice scurse de la primirea sentintei va trebui s-o investesc cu formula definitiva si irevocabila atata timp cat nu se face recurs. Cat timp am la dispozitie, astfel incat sa platesc eu de bunavoie si in ce conditii ii dau sulta? trebuie intocmit vreun act la notar la astfel de "tranzactii"?
Va multumesc,
Daca creditorul d-voastra nu face recurs, puteti sa-l contactati sii faceti "o oferta reala de plata'',si intocmirea unui act chiar sub semnatura privata, sau mergeti la un BEJ, si facetii o "NOTIFICARE"in conformitate cu disp. art.586 si urm. Cod proc.civ.
:sorry::sorry::stunned: