Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... buna ziua
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

buna ziua

as dori sa cumpar o casa si propietaru spune ca nu are decat chitanta de mana pt ca asa se facea atunci in 78 ce riscuri pot avea?
...nu puteti cumpara de la cineva care nu este proprietar...indrumati vanzatorul sa se adreseze instantei in vederea swtabilirii dr sau de proprietate, apoi acesta trebuie sa intocmeasca documentatie cadastrala pt imobil si abia apoi poate sa vanda...