Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... nedumerire
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

nedumerire

Buna seara....am 16 ani , acum doua zile am nascut o fetita la un spital de stat iar acum la externare dupa ce am platit pina si ata cu care ma cusut (vata ,perfuzia ,analizele...etc.) mi se cere sa platesc si spitalizarea pentru a mi se elibera actele de externare. Intrebarea mea este...daca sunt considerata "copil" pina la 18 ani si prin Constitutie am drepturi garantate la protectie sociala din partea statului de ce sa fiu supusa la aceasta taxa cind venitul meu este alocatia de stat si ce ar trebui sa fac in situatia asta.....va multumesc
Va adresati conducerii spitalului pe motivatia aratata. Dar vedeti sa aveti sesizare in duplicat si sa solicitati pe copia d-voastra nr. de inregistrare si stampila de secretariat a conducerii spitalului.. Succes si sa va fie copilul sanatos.
#-o:(:O