Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... TVA PE TERENURI
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

TVA PE TERENURI

Daca vand un teren intravilan care depaseste 35000 euro, devin platitor de TVA, dupa lege.
Urmare acestei vanzari daca vand alt teren dar extravilan, sunt obligat la plata TVA pe acest teren?
Ce este un teren construibil?in sensul in care TVA se plateste pe vanzarile de terenuri constribile.
Multumesc
...pt terenul extravilan nu platiti tva in conditiile in care acesta este agricol...terenul este considerat de constructii daca din certificatul de urbanism rezulta acest lucru...