Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Conducere sub influenta alcoolului
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Conducere sub influenta alcoolului

Buna ziua,
Va rog ma puteti ajuta in urmatorul caz :
Ce sanse sunt de a obtine o condamnare cu suspendare, la o fapta petrecuta in 2009, cu citatie la instanta de fond in martie 2011, prima infatisare, in cazul conducerii sub influenta alcoolului , dosar penal, in conditiile in care exista antecedente penale. Prima fapta a fost savarsita in 1998, existand o hotarare definitiva de executare a pedepsei (7 ani cu executare din care au fost efectuati 4 ani si 1 luna ). Detentia a fost executata in perioada 1998-2002,respectivul avand o comportare ireprosabila prestand diverse munci in folosul comunitatii in cadrul penitenciarului. In perioada 2002-2011 persoana a avut loc de munca stabil, neexistand nici un incident infractional.
La prima infatisare a avut avocat din oficiu.
Va multumesc anticipat pentru opinii.
Buna ziua !
Data fiind speta , cred ca se justifica angajarea unui aparator .