Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Distribuire dividende. Declaratii
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Distribuire dividende. Declaratii

Buna ziua,
Va rog sa ma lamuriti cand depun declaratia 205 in urmatoarea situatie:
Am depus bilantul la Finante, pentru o societate cu profit la 31.12.2010 de 263.000 lei.La adunarea AGA din 20 februarie 2011 se hotaraste ridicarea dividendelor in valaoare de 100.000 lei.Le-am constituit in balanta februarie 2011, iar pe 3 martie 2011 am platit impozitul pe dividende si am ridicat si dividendele de la banca.Se mai declara undeva aceste dividende si cand?
Va multumesc
In declaratia 100 a lunii aprilie pentru martie (impozit pe dividende).