Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contrac neinregistrat la itm,ce pot sa fac?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contrac neinregistrat la itm,ce pot sa fac?

buna ziua ,sotul meu a lucrat la un patron in post de sofer de tir din ianuarie pana in septembrie ,din gerseala sa aflu ca nu a fost inscris la ITM decat din 13 august.ce putem sa facem acum ?noi am asteptat asa mult timp pt ca avea sa ii platesaca sotului 6.100 lei ,si in fiecare saptamana promisiuni ca luna viitoare ca saptamana viitoare si timpul a trecut ,nici bani nici cotizat.va multumesc anticipat
Plangere la I.T.M. si actiune la tribunalul judetean.
Care este data inceperii activitatii in c.i.m.? ... este posibil sa fie inregistrat cu intarziere la ITM, dar data sa fie din ianuarie....