Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... adoptie inter/nationala
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

adoptie inter/nationala

Buna ziua,
Suntem un cuplu de romani stabiliti in Belgia (cetatenia si domiciliul in Romania, rezidenta in Belgia). Ne-ar interesa care sunt noutatile ref posibilitati de adoptie in Romania? Avem posibilitatea sa incepem o procedura de adoptie in Romania? Va fi considerata adoptie internationala in Belgia?
Multumesc anticipat!
Nu, de adoptie internationala de copil din Tailanda/China, etc
inda019 a scris:

Nu, de adoptie internationala de copil din Tailanda/China, etc

Incercati Republica Moldova.