Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general cum pot sa inregistrez aportul de la sute de ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

cum pot sa inregistrez aportul de la sute de investitori intr-o companie S.R.L.

ma intereseaza sa adun bani de la multi investitori pentru o societate care sa poata la randul ei sa investeasca in ...sa zicem agricultura . Cum pot inregistra aportul lor , nefiind toti cetateni romani si prin ce metoda le pot returna banii . Ce taxe se platesc la stat in aceste operatiuni ?
Accept si variante de raspuns cu combinatii Offshore/Onshore
lau_to, utilizator
faceti o firma cu mai multi asociati, fiecare cu contributia lor (aport la capital) - acesta este un SRL

SA e o societate pe actiuni... are alt regim, multe detalii, etc.
Cel mai bine contactati un avocat pentru detalierea completa a optiunilor pe care le aveti.
Ce doriti sa fie ? Investitori ? sau asociati/actionari ?
investitori