avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 825 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general firma
Discuție deschisă în Contabilitate în general

firma

buna ziua
la multi ani pt toate doamnele,domnisoarele si mamele
intrebarea mea: vreau sa cumpar o firma catv si net
firma functioneaza
ce trebue sa stiu de ea inainte sa dau bani
ce acte sa verific firma este mica nu plateste tva
Cel mai recent răspuns: ionescu_ady , utilizator 08:54, 22 Martie 2011
situatia financiara si situatia juridica
Datele din situatiile financiare aferente anului fiscal 2010 ,ar trebui sa fie vazute de o persoana abilitata,in cazul in care Dvs. nu aveti cunostinte in domeniu.

Multumim pentru urari. :)
sa inteleg k trebue sa-mi caut un contabil
nu pot sa pastrez contabilul actual? sau e posibil sa-mi ascunda ceva?
Daca aveti contabil,de ce sa nu-l pastrati? Nu am afirmat acest lucru,eu nu aveam de unde sa stiu ca aveti un contabil angajat in societate. Sa mearga cu Dvs. si sa verifice actele societatii respective.
Si asa cum a mentionat si colega mea,@daniela vorovenci,interesati-va si de situatia juridica a firmei.
da firma are un angajament cu un contabil din exterior
si de stuatia juridica unde tre sa ma interesez

Alte discuții în legătură

Preluare societate prin cesiune ALINAfenesan ALINAfenesan buna ziua, va rog sa ma ajutati cu raspunsuri pentru urmatoarea situatie: o societate aflata in inactivitate temporara (suspendata) este preluata de catre un ... (vezi toată discuția)
Probleme inchidere firma cristian19887 cristian19887 buna seara.as avea si eu o intrebare daca se poate.am dat unui contabil sa imi inchida firma de prin februarie.si acum trebuia in ultima faza sa mearga cu ... (vezi toată discuția)
Obligat la plata datoriilor ionutz_carlos ionutz_carlos Ce mai pot face in cazul in care tribunalul a hotarat plata datoriilor unei firme pe care am preluat-o stiind ca nu are datorii iar apoi dupa ce am semnat au ... (vezi toată discuția)