Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Certificat fiscal si amenda - nu exista nici o cale ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Certificat fiscal si amenda - nu exista nici o cale prin care sa imi pot inmatricula masina?

buna ziua!
am cumparat o masina.initial propietarul mia zis ca nu are datorii la stat si imi poate scoate fiscalul.dupa ceva timp a zis ca a aflat recent ca are o ameda de vreo 4000 lei si ca nu mai poate scoate fiscalul.amenda a luat-o in felul urmator:acum cativa ani a vandut o alta masina pe care noul proprietar nu a trecut-o pe numele lui.noul proprietar a pus un afis cu de vanzare pe masina si si-a luat amneda,care a venit la propietarul din acte.
eu ce pot face?
pot merge la finante sa cer sa platesc pentru masina ce am cumparato eu?
proprietarul din acte a zis ca il da in judecata pe cel care a luat amenda, sa il mai astept un timp...nu exista nici o cale prin care sa imi pot inmatricula masina in timp ce se judeca ei?
ce solutii am?
Singura solutie este sa asteptati rezolvarea problemelor fiscale ale vanzatorului,din pacate pt dvs.