Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Cum scot masina din.finante
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Cum scot masina din.finante

Salutare la toti,am o nelămurire si nu stiu unde si ce sa mai fac,am vandut o masina anul trecut,am făcut actul de vanzare/cumparare,fisa tot,am fost la finanțe/primarie,au facut copi la toate actele,miau dat fiscalul lam dat la viitorul proprietar,si anul acesta mia venit la impozit de plata ca eu as avea masina ca proprietate ca nu mia scoso pentru ca nu iam dus certificat de radiere ca a înmatriculat viitorul proprietar pe numele,si nu imi scoate masina pana nui il duc,acum am ramas doar cu actul vanzare/cumparare si copie carte indentitate,cum sa fac ca nu mai dau de cumparatoul masini???????
Solicitati oficial la SPR evidenta auto sa va comunice detinatorul actual al vehiculului