avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 539 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Avocat angajat si platit pentru relaxare
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Avocat angajat si platit pentru relaxare

Am angajat un avocat pt.un proces de partaj,mi-a solicitat suma de 37oo ron,s-a prezentat la doua sedinte in care a completat rebusuri, desii eu l-am angajat pentru aparare si inca o sedinta in care a solicitat aminare.Urmare a dezinteresului manifestat,am reziliat contractul si i-am solicitat diferenta de bani.Rezultatul????Nu vrea sa-mi restituie nimic,mai mult BAROUL,SPUNE CA L-AM PLATIT PENTRU EXPERIENTA SI VECHIMEA DUMNEALUI IN MUNCA.:O..............HALAL JUSTITIE!!!NUMELE AV. [editat]. CE-I DE FACUT????
Ultima modificare: Vineri, 18 Martie 2011
ContSters20980, utilizator
Cum adica baroul spune ca la-ti platiai pentru EXPERIENTA SI VECHIMEA DUMNEALUI IN MUNCA??Puteti sa ne redati exact ce va scrie?
Pastrati avocatul , lasati-l sa continue procesul!! Nu ati asteptat termenul de probe si administrarea probelor ,v-ati facut o impresie gresita, l-ati judecat gresit!! Primele termene sunt pentru lipsa de aparare, lipsa de procedura, depunere intampinare , termen pentru a lua cunostinta de acte etc.termene pierdute .Ce vreti sa faca un avocat in sala pana la ordinea dosarului sau ,cand acesta se amana pentru lipsa de aparare ? sa-l studieze inca odata ?Aveti incredere in persoana pe care ati angajat-o sa va reprezinte si veti fi mai castigat. La partaj partea nici nu trebuie sa se prezinte la proces ,doar la interogatoriu ,ori la administrarea probei cu martori, in rest ..lasati-va pe mana avocatului !!
subscriu, trebuie sa aveti incredere in persoana aleasa sa va reprezinte, altfel, nici un avocat nu va fi bun si niciodata nu veti avea incredere in nimeni.Daca l-ati angajat si l-ati platit, lasati-l sa-si faca treaba...:rolleyes: Daca credeti ca va pricepeti mai bine, mergeti fara avocat...;)
B.B.,Hot.1305/2009.............................ONORARIUL PRETINS A FOST IN CONCORDANTA CU ACTIVITATEA DESFASURATA,COMPLEXITATEA CAUZEI,VECHIMEA SI EXPERIENTA DOMNULUI AVOCAT;
iN BAZA DISP.ART.53,ALIN.2,LIT"N" DIN l.51/95 SI ART.73 ALIN.3 DIN STATUTUL PROFESIEI DE AVOCAT;
CONSILIUL BAROULUI BUCURESTI
HOTARASTE:
ART.1.RESPINGE CONTESTATIA PETENTEI.....................CA NEINTEMEIATA#-o#-o#-o
CINE FACE DREPTATE IN TARA ASTA????
cazacuioana a scris:

Pastrati avocatul , lasati-l sa continue procesul!! Nu ati asteptat termenul de probe si administrarea probelor ,v-ati facut o impresie gresita, l-ati judecat gresit!! Primele termene sunt pentru lipsa de aparare, lipsa de procedura, depunere intampinare , termen pentru a lua cunostinta de acte etc.termene pierdute .Ce vreti sa faca un avocat in sala pana la ordinea dosarului sau ,cand acesta se amana pentru lipsa de aparare ? sa-l studieze inca odata ?Aveti incredere in persoana pe care ati angajat-o sa va reprezinte si veti fi mai castigat. La partaj partea nici nu trebuie sa se prezinte la proces ,doar la interogatoriu ,ori la administrarea probei cu martori, in rest ..lasati-va pe mana avocatului !!


IN TIMPUL INTEROGATORIULUI CU MARTORI DUMNEALUI COMPLETA REBUS ,CE E GREU DE INTELES????BINE CA AM FOST PREZENTA SA VAD CE CAPABIL ESTE.........DACA TE LASI PE MINA AVOCATULUI DE GENUL ACESTA POTI SA-TI IEI ADIO!!!

Alte discuții în legătură

Obligatii avocat Spuneti-mi va rog, avocatii au vreo responsabilitate fata de clienti?Am angajat o avocata intr-un proces de partaj care in afara de incasarea onorariului a ... (vezi toată discuția)
Baroul ilfov primeste oficii ?! Roland Mindrila Roland Mindrila Sa ne \"edifice\" si pe noi careva care este situatia reala actuala cu Baroul Ilfov? http://www.baroul-ilfov.ro/ro/index.php?id=10005&lang=ro Un ... (vezi toată discuția)
Refuz desemnare avocat de catre decan tobescu tobescu Buna ziua, as avea o întrebare multumesc pentru raspunsurile Dvs. O prietena de a mea a obtinut \"asistenta juridica gratuita si totala\" de la judecatorie ... (vezi toată discuția)