Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Avocat angajat si platit pentru relaxare
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Avocat angajat si platit pentru relaxare

Am angajat un avocat pt.un proces de partaj,mi-a solicitat suma de 37oo ron,s-a prezentat la doua sedinte in care a completat rebusuri, desii eu l-am angajat pentru aparare si inca o sedinta in care a solicitat aminare.Urmare a dezinteresului manifestat,am reziliat contractul si i-am solicitat diferenta de bani.Rezultatul????Nu vrea sa-mi restituie nimic,mai mult BAROUL,SPUNE CA L-AM PLATIT PENTRU EXPERIENTA SI VECHIMEA DUMNEALUI IN MUNCA.:O..............HALAL JUSTITIE!!!NUMELE AV. [editat]. CE-I DE FACUT????
ContSters20980, utilizator
Tot respectul pentru opinia dvs.,dar....aceste institutii ce atributii au???daca in ograda lor nu fac dreptate,credeti ca in gradina justitiei e de gasit???apoi altii banii,alt timp pierdut .........si??? Pe asta conteaza cei care procedeaza asa....si pina la urma un avocat care se dovedeste ca e dezinteresat,prost pregatit,etc,etc...........nu merita nici o sanctiune??? Ma gindesc ce ar face asemenea oameni la patron.???.................Trist,adevarat.....si pe banii nostrii!Sper sa existe un Dumnezeu si pentru ei!
Geania a scris:
si pina la urma un avocat care se dovedeste ca e dezinteresat,prost pregatit,etc,etc...........nu merita nici o sanctiune???

Ba da, dar nu neaparat de la barou. Singurul loc unde se poate transa definitiv problema raspunderii (si a avocatului si a oricui altcuiva) este in instanta.