Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Doresc un raspuns urgent
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Doresc un raspuns urgent

Va rog sa-mi spuneti daca o citatie trebuie sa fie insotita si de motivul pentru care este chemata o persoana. Nu e la prima infatisare, persoana stie, e vorba de Legea 221/2009 detinuti politici, dar la dosarul careia s-au adaugat alte motive, in doua exemplare. Cercetand dosarul, le-am vazut pe ambele. Inseamna ca se va amana procesul? Paratul o sa ceara amanare ca nu a studiat "memoriul", adica noile concluzii?Nu trebuia atasat citatiei si exemplarul doi?
P.S. Maine e procesul. Multumesc mult.
De regula se ataseaza citatiei si copia motivelor actiunii sau precizarii. Este posibil ca paratul sa solicite termen pentru a lua cunostinta ded precizare intrucat uj i s-au comunicat . Daca nu se prezinta si nu cere amanare , faceti un pas inainte si solicitati probele.Banuiesc ca aveti un avocat si ca nu veti merge singur la un asemenea proces greu .
Multumesc. Se va prezenta caci e vorba de MFP. La avocat am renuntat. Putem sa ne opunem amanarii? Ca s-a tot tergiversat.