Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... despre contractul de garantie materiala,cf lg.22/1969
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

despre contractul de garantie materiala,cf lg.22/1969

Dupa ce am incheiat un CIM ,pe perioada determinata,deoarece am primit in gestiune bilete de intrate,mi s-a intocmit un contract de garantie ,prin care mi se opreste 1/10 din salar,lunar.
Contractul de garantie este un contract accesoriu la CIM sau aditional? Rog raspuns si diferente
Contractul de garantie este un contract accesoriu la c.i.m. Acest este conditionat de existenta si validitatea unui alt contract, in speta, de c.i.m.