avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 434 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... despre contractul de garantie materiala,cf lg.22/1969
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

despre contractul de garantie materiala,cf lg.22/1969

Dupa ce am incheiat un CIM ,pe perioada determinata,deoarece am primit in gestiune bilete de intrate,mi s-a intocmit un contract de garantie ,prin care mi se opreste 1/10 din salar,lunar.
Contractul de garantie este un contract accesoriu la CIM sau aditional? Rog raspuns si diferente
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:25, 9 Martie 2011
Contractul de garantie este un contract accesoriu la c.i.m. Acest este conditionat de existenta si validitatea unui alt contract, in speta, de c.i.m.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract aditional,contract accesoriu brio brio care este deosebirea intre cele doua tipuri de contracte?Va rog raspuns si pe e-mail (vezi toată discuția)
Prelungire contract pe perioada determinata i.mircea i.mircea Buna ziua, Avem un angajat cu contract pe perioada determinata de 3 luni, acum pe 9 iulie ii expira perioada, insa administratorul doreste prelungirea ... (vezi toată discuția)
Modificare felul contractului. Anacrsitina Anacrsitina Am avut un salariat cu contract de munca pe perioada determinata,pe care l-am preschimbat in CIM pe perioada nederminata ,dar cu un alt contract nu cu act ... (vezi toată discuția)