Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... utilitati
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

utilitati

se pot intrerupe utilitatile unei firme care este in faliment, sau reorganizare judiciara?
Art. 38
Orice furnizor de servicii - electricitate, gaze naturale, apă, servicii telefonice sau altele asemenea - nu are dreptul, în perioada de observaţie şi în perioada de reorganizare, să schimbe, să refuze ori să întrerupă temporar un astfel de serviciu către debitor sau către averea debitorului, în cazul în care acesta are calitatea de consumator captiv, potrivit legii.