Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Raspunderea judecatorului
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Raspunderea judecatorului

UN PRESEDINTE DE INSTANTA DACA DA O HOTARARE IMPOTRIVA UNEI LEGI IN VIGOARE , POATE FI TRAS LA RASPUNDERE ? SI DE CATRE CINE ?X-(
ESTE VORBA DE LEGEA 175/2010
In primul rand puteti apela la o cale de atac impotriva hotararii, in cazul in care hotararea este susceptibila de vreo cale de atac.
Presedintele instantei poate fi tras la raspundere in cazul in care puteti face dovada la C.S.M. (Consiliul Superior al Magistraturii)
Interventie moderator
@octavian11
Va rog sa evitati scrierea cu majuscule, se interpreteaza ca strigati la noi!
Iertati scrierea cu majuscule . Pe viitor ma voi conforma , precum mi-ati spus . O zi buna .