avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 766 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... CERERE DE CHEMARE IN JUDECATA
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

CERERE DE CHEMARE IN JUDECATA

1,DACA EU SUNT NEMULTUMITA DE O HOTARARE JUDECATOREASCA
POT SA DAU IN JUDECATA JUDECATORUL RESPECTIV
CEVA ASEMANATOR CU MALPRAXIXUL LA MEDICI
CE CALE DE ATAC AM
2,DACA EU SUNT NEMULTUMITA DE O HOTARARE JUDECATOREASCA
POT SA DAU IN JUDECATA EXPERTUL CONTABIL RESPECTIV
CEVA ASEMANATOR CU MALPRAXIXUL LA MEDICI
CE CALE DE ATAC AM
VA MULTUMESC
Cel mai recent răspuns: andreigrigoriu , moderator 14:00, 5 Iunie 2012
Daca sunteti nemultumita de o hot judec aveti la dispozitie caile de atac prevazute de lege.
Daca sunteti nemultumita de expertiza, recuzati expertul sau cereti o contraexpertiza.
Impotriva abaterilor judecatorului puteti faceti o plangere la CSM, dar asta nu va anula hotararea pe care acesta a dat-o.
:ban:Avertisment moderator!

Stimat forumist,

Vă rog să evitați folosirea nejustificată a majusculelor. În lumea on-line este ca și cum ați țipa la auditoriu.

De altfel, regulamentul forumului prevede:

1.2. Scrierea nejustificata cu majuscule, litere îngrosate, italice, subliniate, sau cu alte artificii este greu de citit. Tineti cont ca folosirea excesiva a tehnicilor de subliniere a textului echivaleaza cu a tipa la ceilalti utilizatori, actiune care ar putea fi interpretata ca fiind agresiva in forum.

Vă mulțumesc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Care este forma legala pentru evacuarea unei persoane care ocupat abuziv un imobil ? nca nca SANT PERSOANA FIZICA SI DETIN O HOTARARE DEFINITIVA SI IREVOCABILA DATA DE CURTEA DE APEL IN ANUL 2011 IN CARE SE SPECIFICA CA NU POT FI EVACUAT DIN IMOBILUL ... (vezi toată discuția)
Este corect? rompell rompell Am nevoie de un raspuns.- codul CAEN al firmei nu este inclus in lista celor de la MEDIU, pentru autorizare, functionam pe proprie raspundere(deci nu avem un ... (vezi toată discuția)
Eliberare teren Barlaulivia Barlaulivia MOSTENESC CU CERTIFICAT DE MOSTENITOR O SUPRAFATA DE TEREN EXTRAVILAN, DIN 2011. TERENUL ESTE FOLOSIT DE APROXIMATIV 80/90 ANI DE ... (vezi toată discuția)