Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... CERERE DE CHEMARE IN JUDECATA
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

CERERE DE CHEMARE IN JUDECATA

1,DACA EU SUNT NEMULTUMITA DE O HOTARARE JUDECATOREASCA
POT SA DAU IN JUDECATA JUDECATORUL RESPECTIV
CEVA ASEMANATOR CU MALPRAXIXUL LA MEDICI
CE CALE DE ATAC AM
2,DACA EU SUNT NEMULTUMITA DE O HOTARARE JUDECATOREASCA
POT SA DAU IN JUDECATA EXPERTUL CONTABIL RESPECTIV
CEVA ASEMANATOR CU MALPRAXIXUL LA MEDICI
CE CALE DE ATAC AM
VA MULTUMESC
Daca sunteti nemultumita de o hot judec aveti la dispozitie caile de atac prevazute de lege.
Daca sunteti nemultumita de expertiza, recuzati expertul sau cereti o contraexpertiza.
Impotriva abaterilor judecatorului puteti faceti o plangere la CSM, dar asta nu va anula hotararea pe care acesta a dat-o.
:ban:Avertisment moderator!

Stimat forumist,

Vă rog să evitați folosirea nejustificată a majusculelor. În lumea on-line este ca și cum ați țipa la auditoriu.

De altfel, regulamentul forumului prevede:

1.2. Scrierea nejustificata cu majuscule, litere îngrosate, italice, subliniate, sau cu alte artificii este greu de citit. Tineti cont ca folosirea excesiva a tehnicilor de subliniere a textului echivaleaza cu a tipa la ceilalti utilizatori, actiune care ar putea fi interpretata ca fiind agresiva in forum.

Vă mulțumesc.