Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Eliberare teren
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Eliberare teren

MOSTENESC CU CERTIFICAT DE MOSTENITOR O SUPRAFATA DE TEREN EXTRAVILAN, DIN 2011. TERENUL ESTE FOLOSIT DE APROXIMATIV 80/90 ANI DE O PERSOANA CARE NU A INTENTAT NICI A ACTIUNE PANA IN PREZENT .
CE SANSE AM DE CASTIG IN INSTANTA?.
Atata timp cat nu si-a valorificat dreptul de uzucapiune, aveti dreptul sa va revendicati terenul, invocand chiar lipsa de interes a celui care are folosinta, sa-l inscrieti in carte funciara si la impozite si taxe pentru opozabilitate fata de terti.

Nu puteti afla cu certitudine daca rezultatul este pozitiv sau nu. Tineti cont ca aveti un partener si nu cunoasteti care este atuul lui, motivat chiar si de acea stare de pasivitate.
Verificati registrul agricol, un istoric de rol fiscal. Solicitati un extras de carte funciara, o situatie juridca, etc.
MULTUMESC MULT, DEOCAMDATA. O SA VA URMEZ SFATUL , IN CEEA CE PRIVESTE CF SI REGISTRUL AGRICL , PE URMA MAI VEDEM...
:ban: Avertisment moderator!

Stimate forumist @Barlaulivia,

Vă rog să nu mai scrieți cu majuscule mesajele postate. În lumea virtuală, este echivalentul țipării la auditoriu.

În acest sens, Regulamentul Forumului prevede:
1.2. Scrierea nejustificata cu majuscule, litere îngrosate, italice, subliniate, sau cu alte artificii este greu de citit. Tineti cont ca folosirea excesiva a tehnicilor de subliniere a textului echivaleaza cu a tipa la ceilalti utilizatori, actiune care ar putea fi interpretata ca fiind agresiva in forum.

Vă mulțumesc,
moderator Andrei Grigoriu
ok