Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Parasire domiciliu.
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Parasire domiciliu.

Sotul a parasit domiciliul la 2 zile dupa ce eu am introdus actiunea de divort. S-a pronuntat divortul cu acordul partilor. Copilul in varsta de 6 ani mi-a fost incredintat mie fara a i se da dreptul la un program de vizitare.
Detinem un apartament impreuna in cote 1/2 fiecare unde locuiesc eu cu copilul.
Mentionez ca este un om violent. Am plangere penala depusa, care acum se afla la parchet. Copilul nu vrea sa-l vada si se ascunde in camera lui nevrand sa iasa atunci cand vine tatal sa-l vada.
Ma ameninta ca se intoarce acasa. Pot obtine evacuarea lui prin ordonanta presidentiala. Acest lucru ma obliga sa intentez eu actiune de partaj? (n-as vrea sa timbrez, costa foarte mult)

Multumesc frumos.
Puteti sa-l evacuati pe ordonanta presedintiala.
Nu sunteti obligata sa face-ti si partajul.
Multumesc frumos pentru raspuns.